Державна екологічна інспекція у Херсонській області

Спалювання листя – шкода довкіллю!

Спалювання листя – шкода довкіллю! Спалювання листя – шкода довкіллю!
12.11.2018Заступник начальника Державної екологічної інспекції у Херсонській області Юрій Цапук взяв участь в обговоренні питання щодо спалювання опалого листя, яке відбулось на місцевому телеканалі «Скіфія».

В ході обговорення він наголосив, що чинним природоохоронним законодавством заборонено спалювання опалого листя та залишків рослинності. Також звернув увагу жителів області, що за випалювання рослинності або її залишків та опалого листя у парках, інших зелених насаджень та газонів у населених пунктах передбачена адміністративна відповідальність, яка закріплена у статті 77-1 (самовільне випалювання рослинності або її залишків)  і тягне за  собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 170 до 340 грн, а на посадових осіб у розмірі від 850 до 1190 грн.   

Населення, спалює опале листя, не задумуючись над тим, якої шкоди це завдає довкіллю. Спалювання опалого листя призводить до забруднення повітря, води та ґрунту, а також зникнення певних видів тварин.

Враховуючи небезпечні наслідки, органічне сміття – листя, бадилля, траву – краще не спалювати, а закомпостувати, забезпечивши ґрунт необхідними поживними речовинами, зробивши його родючішим. 

Дотримання цих простих вимог позитивно вплине на стан довкілля, а головне – не зашкодить здоров’ю людей.

https://www.youtube.com/watch?v=U7aWIBiJeA4&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1og4NdZNuTKw1yGlBncdU0EhFhDi2-qY1SObwIWsbsWAYJMn_RHCJzS40

МЕНЮ САЙТУ
гаряча лінія
ДЕI України
(044) 521-20-36
ДЕI
(0552) 26-23-87
Урядова
1545